CS:GO’yu ücretsiz oynayan oyuncular için kötü haber geldi

CS:GO’yu ücretsiz oynayan oyuncular için kötü haber geldi

Dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan CS:GO geçtiğimiz yıllarda ücretsiz oldu. Sunduğu rekabetçi mücadele birçok oyuncu tarafından beğeniliyor. Daha önce belirli bir ücret karşılığında satılan CS:GO, ücretsiz olarak sunulduğunda çok daha fazla oyuncuya erişti. Fakat oyuncuların rekabetçi moduna erişebilmesi için belirli bir süre oynamaları ve seviye atlamaları gerekiyordu. Oyun ne kadar ücretsiz olsa da Prime Status Upgrade versiyonunu satın alarak rekabetçi moda tüm bunlarla uğraşmadan erişebiliyorsunuz.

 

CS:GO ücretsiz versiyonundaki oyuncular rekabetçi erişimi için para ödeyecek

Valve’ın yeni duyurusu ile birlikte CS:GO ücretsiz versiyonuna sahip olan oyuncular, eğer rekabetçi modda oynamak istiyorsa para ödemek zorunda kalacak. Daha önce ücretsiz versiyonda belirli bir seviyeden sonra rekabetçi moda erişebiliyordunuz. Valve’ın yeni kararı ile birlikte bu durum tarih oldu. Valve, CS:GO’nun ücretsiz versiyonunun kötü oyuncular için bir zarar verme aracı olarak kullanıldığını ve hem iyi oyuncuların hem de mevcut oyuncuların deneyimlerine kötü bir şekilde etki ettiğini belirtti. Kısacası Valve, CS:GO ücretsiz versiyonunun kötü oyuncuları teşvik edici bir yanı olduğunu belirtiyor. Ücretsiz versiyona sahip olan oyuncular, her oyun modunu oynamaya devam edebilir, topluluk sunucularında ve atölye haritalarında oynayabilir.

Fakat artık XP ve rütbe kazanamayacaklar. Oyunun tam haline erişmek isteyen oyuncular buna yalnızca Prime Status Upgrade ile erişebilecek. Hile ile mücadele için iyi bir çözüm olduğu belirtiliyor fakat oyundaki hileyi tamamen ortadan kaldıracak bir çözüm değil. Valve ayrıca Unranked adında bir sınıflandırma açıkladı. Bu sınıflandırmada oynayabilecek olan CS:GO ücretsiz versiyon sahipleri, kendi beceri sınıflarına göre karşılaşmaya girebilecek fakat herhangi bir rütbe kazanamayacaklar. Unranked sınıflandırmasında, oyuncular RekabetçiUçan Gözcü ve Tehlikeli Bölge modlarını oynayabilecek. Fakat oyuncular bir beceri grubuna yerleştirilmeyecek. Oyunu ücretsiz bir şekilde oynamaya devam edebilirsiniz, fakat herhangi bir yetenek gruplandırması olmayacak. Oyuncular bu doğrultuda Prime Status Upgrade‘e satın almak zorunda kalıyor.