Riot onayladı: VALORANT mobile geliyor!

Riot onayladı: VALORANT mobile geliyor!

Riot Games, bu yılın başlarında sevilen klasiği League of Legends‘i mobil platformlara getirmişti. Riot’un yaptığı en büyük atılım League of Legends olsa da geçen sene tanıştığımız VALORANT oyunu da oyun gündeminden düşmüyor. Riot Games’in doğruladığı bilgiye göre VALORANT, mobile gelecek.

 

VALORANT’ın mobil sürümü hakkında hiçbir şey bilinmiyor

Oyunun ilk çıkışının birinci yıl dönümünde Riot Games, oyunun mobil platformlar için geliştirildiğini açıkladı. Ne yazık ki oyunla ilgili bildiğimiz tek detay bu. Bu detayla birlikte oyunda cross-play olmayacağını da kesin olarak söyleyebiliriz. Geliştirilmekte olan oyunun ismiyle ilgili bildiğimiz bir detay olmasa da muhtemelen “VALORANT Mobile” gibi bir isim yerine daha orijinal bir isim göreceğiz. Zira League of Legends’in mobil versiyonunun adı “Wild Rift” eklemesiyle çıkmıştı.

valorant mobile

VALORANT

VALORANT’ın proje müdürü Anna Donlo, oyunun mobile has bir deneyime uyarlanarak çıkacağını söyledi. Zaten biz oyuncular da rekabetçi bir FPS oyunu için özel bir deneyim bekliyoruz. PC’den mobile uyarlanan en popüler oyunlardan biri de PUBG Mobile. Oyun çıktığı dönemde kendine has deneyimiyle kısa sürede sevilmişti. VALORANT’tan da aynı şekilde iyileştirilmiş bir deneyim sunulmasını bekliyoruz.

VALORANT aylık 14 milyon oyuncuya ulaştı

VALORANT’ın PC’deki beta süreci tamamlanalı tam bir yıl oldu. Oyunun aylık 14 milyon aktif oyuncuya ulaştığı müjdesi, birinci yıla özel olarak düzenlenen etkinlikte verildi. Oyunun Türk oyuncular tarafından sevilmesindeki en önemli detay, İstanbul sunucusunun olması. VALORANT’ın en büyük rakibi olan CS:GO’nun Türkiye’de bir sunucusu bulunmazken Valorant bu desteği çok erkenden sağladı. Aynı sunucu desteğini League of Legends için de görmüştük.

Riot Games’in Türkiye pazarına olan ilgisinden oyuncular olarak memnunuz. Aynı desteği oyunun mobil sürümünde de bekliyoruz.