TSM adlı takım, Riot Games’in katı kurallarına takıldı

TSM adlı takım, Riot Games’in katı kurallarına takıldı

Riot Games, TSM adlı takımın FTX adlı kripto para firmasıyla yaptığı anlaşma nedeniyle ambargo uyguladı. SoloMid olarak da bilinen e-Spor takımının anlaşması Kuzey Amerika’da geçerli olmayacak.

Riot Games’ten kripto para sponsoruna engel

League of Legends, Fortnite ve Rainbow Six Siege gibi oyunlarda oldukça iddialı olan TSM, FTX adlı kripto para firması ile anlaşma imzaladı.

Riot Games, TSM FTX takımına ambargo koydu

Honkong merkezli olan TSM, 210 milyon dolar ödeyerek SoloMid’in isim haklarını satın aldı. Takımın yeni ismi TSM FTX olarak belirlenirken ekip Riot Games’in katı kurallarına takıldı.

Riot onayladı: VALORANT mobile geliyor!

Riot onayladı: VALORANT mobile geliyor!

League of Legends'in yapımcısı Riot Games, geçen yıl epey ses getiren oyunu Valorant'ı duyurdu. VALORANT çıkış yaptıktan bir yıl sonra mobil geleceği duyuruldu.

Kumar, bahis ve kripto para ile ilgili katı kurallara sahip olan Riot Games, bu anlaşma sonucunda FTX markasına ambargo koydu.

Riot Games, Kuzey Amerikada yapılacak olan LCS (League Championship Series) turnuvalarında kurallar gereği FTX markasının kullanılamayacağını açıkladı.

2013 yılında Qualcomm ile benzer bir anlaşma yapan TSM, adını TSM Snapdragon olarak değiştirmişti. FTX ile anlaşma gereği TSM FTX ismi 10 yıl boyunca devam edecek.